Sayfa 16-30 (of 148)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10Geri · İleri

Akademisyen Hayata Dokunabilen Kişidir

İstediğim mesleği yaptım, muhteşem bir ailede yetiştirildim, harika bir annem, babam ve ağabeyim oldu, sevdiğim adamla evlendim. Gurur duyduğum bir kızım oldu. Daha ne isteyebilirim ki… Şükrederim ancak… zaten öyle de yapıyorum her gün…

İçeriğin Devamı..

Kadınlar Günü’nde ‘kadına yönelik’ 4 çok önemli mesaj

8 Mart ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ geldi... Kadınların işçi haklarının, seçme ve seçilme haklarının savunulduğu bir gün olarak dünya gündemine giren bu gün tüm dünya kadınlarının günü...

İçeriğin Devamı..

Prof.Dr. Yasemin İnceoğlu’yla Türkiye’de Basının Hal-i Pür Melali

SAVASH PORKHAM / AÇIK GAZETE – Türkiye’de iletişim ve gazetecilik biliminin duayen akademisyenlerinden Prof.Dr. Yasemin G. İnceoğlu, Türkiye’de basının güncel durumunu farklı akademik perspektiflerle Gazeteci/Akademisyen Savash Porgham’a değerlendirdi.

İçeriğin Devamı..

Haberleri nasıl okumalıyız?

Medya okuryazarlığı bilinci arttıkça, haberlerin okunması, algılanması ve yorumlanması da farklılaşacak. Böylece hem medyanın gelişimi hem de toplumun farkındalığı artacak.

İçeriğin Devamı..

Uğur Mumcu

Demokrasi ve Basın Şehitlerini Anıyoruz...

İçeriğin Devamı..

Bir Arada Yaşama Kültürü Sempozyumu

Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi, 10. Yıl Sempozyumu

İçeriğin Devamı..

Ülkenin gençleri Nazım Hikmet Kampı’nda

Gençlerle medya atölyesinde buluşan Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu: Medya, ötekileştiriyor, hedef gösteriyor....

İçeriğin Devamı..

Ermenistan’ın yok sayılan gerçeği: LGBTİ’lere tolerans sıfıra yakın

991 yılında demokratikleşme sürecine adım atan Ermenistan, Sovyet döneminde hiç tartışmaya açılmamış veya özellikle gizlenmiş bazı gerçeklerle yüzleşmeye başladı.

İçeriğin Devamı..

Ermenistan’daki nefret söylemine bakış

İletişim uzmanı Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu, geçtiğimiz günlerde nefret söylemi çalışması kapsamında Ermenistan medyasındaki durumu yerinde incelemek üzere Yerevan’a gitti. İnceoğlu Ermenistan’daki sorunları ülkenin bu konulara kafa yoran gazetecileri ile konuştu.

İçeriğin Devamı..

Tuğrul Eryılmaz: İnsanların başına ne gelirse erkeklikten geliyor

Medya tarihimizde eşcinselliğin temsilini kabaca sınıflandırabileceğimiz üç dönem var. 12 Eylül askeri darbesi sonrası, adeta normal dışı ve “hayali bir varlık” olarak algılanan ve “homoseksüel” diye adlandırılan eşcinseller, medyada cinayet, ahlaksızlık, ters ilişki, fuhuş, dönme, çocuklara kötü örnek oluşturmakla ve AIDS ile anılıyorlardı.

İçeriğin Devamı..

24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü

İstanbul- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü Toplantısı'nda konuşmacılar halkın haber alma hakkının korunması için gazetecilerin görevlerini yapmaya devam edeceklerini söylediler.

İçeriğin Devamı..

TGC’de Basın Özgürlüğü Toplantısı Düzenlendi: "Sıkıntı Çok Büyük"

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü toplantısı bugün TGC Burhan Felek Salonu’nda düzenlendi.

İçeriğin Devamı..

“Başka bir dünya mümkün“

Gazetecilik Geliştirme Derneği'nin kurucu üyesi, iletişimbilimci, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu, Türkiye'de medya-iktidar-cezalandırma ilişkisini, gazeteci adayı öğrencilerin durumlarını ve alternatif medyayı değerlendirdi.

İçeriğin Devamı..

‘Irkçılığın aşılabilmesi için ilk adım, davacı olmaktır’

Almanya’daki ‘NSU davası’, neo-Nazi terör örgütü ‘Nasyonal Sosyalist Yeraltı’nın (NSU), 2000 ile 2007 yılları arasında işlediği 10 cinayeti* (sekizi Türkiyeli, biri Alman, biri de Yunanlı), 24 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan üç bombalı saldırıyı ve 15 banka soygununu kapsıyor.

İçeriğin Devamı..

İki ülke arasında bir barış ve dostluk elçisi; Lerna Balıkçı Özder

Sevag Balıkçı'nın kardeşi: Ben Türklere düşman olamam, hepimiz dostuz kardeşiz

İçeriğin Devamı..