Sayfa 16-30 (of 141)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10Geri · İleri

Ermenistan’ın yok sayılan gerçeği: LGBTİ’lere tolerans sıfıra yakın

991 yılında demokratikleşme sürecine adım atan Ermenistan, Sovyet döneminde hiç tartışmaya açılmamış veya özellikle gizlenmiş bazı gerçeklerle yüzleşmeye başladı.

İçeriğin Devamı..

Ermenistan’daki nefret söylemine bakış

İletişim uzmanı Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu, geçtiğimiz günlerde nefret söylemi çalışması kapsamında Ermenistan medyasındaki durumu yerinde incelemek üzere Yerevan’a gitti. İnceoğlu Ermenistan’daki sorunları ülkenin bu konulara kafa yoran gazetecileri ile konuştu.

İçeriğin Devamı..

Tuğrul Eryılmaz: İnsanların başına ne gelirse erkeklikten geliyor

Medya tarihimizde eşcinselliğin temsilini kabaca sınıflandırabileceğimiz üç dönem var. 12 Eylül askeri darbesi sonrası, adeta normal dışı ve “hayali bir varlık” olarak algılanan ve “homoseksüel” diye adlandırılan eşcinseller, medyada cinayet, ahlaksızlık, ters ilişki, fuhuş, dönme, çocuklara kötü örnek oluşturmakla ve AIDS ile anılıyorlardı.

İçeriğin Devamı..

24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü

İstanbul- Türkiye Gazeteciler Cemiyeti'nin 24 Temmuz Basın Özgürlüğü İçin Mücadele Günü Toplantısı'nda konuşmacılar halkın haber alma hakkının korunması için gazetecilerin görevlerini yapmaya devam edeceklerini söylediler.

İçeriğin Devamı..

TGC’de Basın Özgürlüğü Toplantısı Düzenlendi: "Sıkıntı Çok Büyük"

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC), Basın Özgürlüğü için Mücadele Günü toplantısı bugün TGC Burhan Felek Salonu’nda düzenlendi.

İçeriğin Devamı..

“Başka bir dünya mümkün“

Gazetecilik Geliştirme Derneği'nin kurucu üyesi, iletişimbilimci, akademisyen ve yazar Prof. Dr. Yasemin Giritli İnceoğlu, Türkiye'de medya-iktidar-cezalandırma ilişkisini, gazeteci adayı öğrencilerin durumlarını ve alternatif medyayı değerlendirdi.

İçeriğin Devamı..

‘Irkçılığın aşılabilmesi için ilk adım, davacı olmaktır’

Almanya’daki ‘NSU davası’, neo-Nazi terör örgütü ‘Nasyonal Sosyalist Yeraltı’nın (NSU), 2000 ile 2007 yılları arasında işlediği 10 cinayeti* (sekizi Türkiyeli, biri Alman, biri de Yunanlı), 24 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan üç bombalı saldırıyı ve 15 banka soygununu kapsıyor.

İçeriğin Devamı..

İki ülke arasında bir barış ve dostluk elçisi; Lerna Balıkçı Özder

Sevag Balıkçı'nın kardeşi: Ben Türklere düşman olamam, hepimiz dostuz kardeşiz

İçeriğin Devamı..

Togses - Yeni Medyada ayrımcı, ötekileştirici söylemler, nefret söylemi ve mücahadele yolları

Katılım herkese açık ve ücretsizdir. LCV için : Recep Küçük recep.kucuk@tog.org.tr

İçeriğin Devamı..

Lider odaklı değil, insan odaklı haber yapılmalı

Medyanın nefret söylemi üzerine önemli tespitlerde bulunan Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu Ortak Söz’e konuştu. İnceoğlu; “Referandum sürecinde siyasilerin kullandığı ötekileştirici, yaftalayıcı, rövanşist söylemler toplumdaki kutuplaşmayı daha da çok belirginleştirmekte” diyor.

İçeriğin Devamı..

‘Genç gazeteciler umutsuz, mutsuz ve korkak’

Türkiye’de basın sektöründeki sıkıntılar, hiç şüphesiz genç gazeteciler ile gazeteci adaylarını doğrudan etkiliyor. Peki iletişim fakültesi mezunu gençler okuldan sonra ne yapıyor? Akademisyenler medya sektöründeki sorunlar hakkında ne düşünüyor? Fakülte dersleri pratikte mezunlara nasıl yardımcı oluyor? Staj ve kadro konusunda yaşanan problemlerde gelinen nokta nedir? Bu soruları, muhataplarına sorarak yanıt almaya çalıştık.

İçeriğin Devamı..

Anomi ve Yabancılaşmayı Yeniden Düşünmek

13 Aralık 2016 Saat 09.00-18.00
Galatasaray Üniversitesi Aydın Doğan Oditoryumu

İçeriğin Devamı..

Yolsuzluk, Cezasızlık ve İnsan Hakları

2016 Şeffaflık Ödüllerinin sahiplerini bulacağı “Yolsuzluk, Cezasızlık ve İnsan Hakları” başlıklı panelimizde sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyacağız.
9 Aralık 2016

İçeriğin Devamı..

Genç Kadın Fonunu Destekliyoruz

Kadınların dayanışması için eski iki dost olarak, GENÇ KADIN FONU'nu destekliyoruz. Sizde katılın, büyüyelim..
Likya Maratonu 25 Eylül 2016
Yasemin İNCEOĞLU SUZAN BAYAZIT

İçeriğin Devamı..

Medya ve Barış Konferansı

Boğaziçi Üniversitesi Barış Eğitimi, Uygulama ve Araştırma Merkezi ve Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi İşbirliği İle ..

İçeriğin Devamı..