Sayfa 46-60 (of 148)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10Geri · İleri

Cezasızlıkla Mücadele

Tarih : 9 Kasım 2015 Saat : 13:00 - 18:00 Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü, E-301 Salonu

İçeriğin Devamı..

Ortak Yaşam Günleri

ODTÜ Ortak Yaşam Günleri Barışın Bilgisini Üretmeye Çağırıyoruz.
22 - 23 Ekim 2015

İçeriğin Devamı..

Saldırılar özendiriliyor

Prof. İnceoğlu: Başta Ahmet Hakan’a olmak üzere basın özgürlüğüne yönelik saldırılarda iktidarın tutumu özendirici yönde oluyor

İçeriğin Devamı..

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Elemanlarından Kamuoyuna Açıklama

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Elemanlarından Kamuoyuna Açıklama

İçeriğin Devamı..

Türkiye’de Medya ve İktidar İlşkisi Üzerine Yasemin İnceoğlu ile söyleşi

Günümüz Türk medyası ve Türk siyasetinin yansımalarını Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu, Ayten Turan ile yaptığı söyleşide değerlendirdi.

İçeriğin Devamı..

A Dialogue on the Politics of Turkish Media between Dr. Yasemin İnceoğlu* and Ayten Turan

Ayten Turan, EC’s Turkey correspondent, engages in Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu, Galatasaray University Faculty of Communication from Istanbul in Turkey, in a conversation about the turbulent politics of Turkish media.

İçeriğin Devamı..

Gazeteciler: Savaş konsepti muhalif basını da hedef alıyor

Medya Savunma Alanları'na yönelik hava bombardımanının ardından bazı muhalif basın kuruluşuna ait internet adreslerine erişimin engellenmesine tepki gösteren gazeteciler, devreye konulan savaş konseptinden muhalif basının da nasibini almaya başladığını söyledi.

İçeriğin Devamı..

Derin devlet kıskacında 'Yüzyılın davası': NSU (Nasyonal Sosyalist Yeraltı Örgütü)

23-28 Haziran tarihleri arasında Rosa Luxemburg Vakfı-NSU Watch* ’ın davetlisi olarak İsmail Saymaz ve Tanıl Bora ile Münih, Köln ve Berlin’e gittik. Münih’te NSU davasını izleyip Meclis Araştırma Komisyon üyesi bir milletvekili ile görüştükten sonra, 9 Haziran 2011’de bombalı saldırının gerçekleştiği Keupstrasse sokağında mağdur olan dükkan sahipleriyle ve “Her Yer Keupstrasse Girişimi” üyeleriyle görüşme yaptık. Bu arada üç kentin belli başlı tiyatrolarında Türkiyelilere ve Almanlara konferanslar vermekten gazetecilerle görüşmeler yapmaya kadar birçok etkinliğe katıldık. Kültürü, demokrasi anlayışı farklı iki ülkenin adalet, yargı ve medya düzeninin bu denli fazla benzer yönleri olabileceği ön kabulüne sahip olmadığım için zaman zaman gördüklerime ve duyduklarıma şaşırmadım desem yalan söylemiş olurum.

İçeriğin Devamı..

Bir sosyal medya harekatı: Bunlar gerçekten Doğu Türkistan'da mı yaşanıyor?

Yaşadığımız şey bir film senaryosu değil, bir distopya içerisinde de değiliz. Sosyal Medya üzerinden yapılan paylaşımlarla Doğu Türkistan'da yaşanan ya da yaşandığı söylenen olayların ateşiyle memleketin sokaklarında 'Çinli avına' çıkanlar var. Peki Doğu Türkistan'da gerçekte ne oluyor? Sosyal medya bize gerçeği ne kadar söylüyor?

İçeriğin Devamı..

Prof. İnceoğlu: Yandaş basın, kurgular üzerinden kutuplaşmayı pekiştiriyor

İSTANBUL (DİHA) - İktidarı kaybedince savaş çığırtkanlığına başlayan, dünyanın terör örgütü olarak tanıdığı DAİŞ'i yüceltip YPG'yi hedef gösteren, bununla da yetinmeyip "Susturun şu şirreti" başlığıyla HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ'ı hedef alan yandaş basının tutumunu değerlendiren Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu, yandaş basının yaptığı kurgular üzerinden kutuplaşmayı pekiştirdiğini söyledi. İnceoğlu, Yükdekdağ'ı hedef gösteren başlığı ise kendini "kadından sorumlu" hisseden ve "kadını hizaya getirmeye çalışan" erkek bakışın yansıması olduğunu söyledi.

İçeriğin Devamı..

Dossier : faut-il être « courageux » pour faire un bon journaliste ?

Le 29 juin dernier, trois journalistes d’investigation ont été récompensés pour leur courage. Le premier prix a été remis au reporter Fatih Yağmur pour son article sur les armes délivrées aux groupes radicaux syriens. Le deuxième est revenu à Nurettin Kurt pour son enquête sur la luxueuse Mercedes d’un dirigeant politique. Enfin, Tahir Alperen s’est vu primé pour son reportage sur les crimes commis à Bingöl. Une récompense méritée mais qui suscite une interrogation… Faut-il désormais être courageux pour être un bon journaliste ?

İçeriğin Devamı..

Türkische Forscherin zur NSU-Mordserie: "Ein typischer Fall von Hasskriminalität"

Der NSU-Prozess läuft - aber arbeiten die Deutschen den rechtsextremen Terror richtig auf? Yasemin Inceoglu vermisst die Solidarität mit der türkischen Community. Die Professorin warnt: Das Gefühl der Ausgrenzung könnte sich verstärken.

İçeriğin Devamı..

23-28 Haziran Almanya NSU Terörü, Devlet ve Adalet Arayışı

23-28 Haziran Almanya NSU Terörü, Devlet ve Adalet Arayışı Etkinliğinde NSU Kompleksinin Türkiye’de Algılanışını Konuşuyoruz .

İçeriğin Devamı..

Her Türlü Ayrımcılık ve Nefret Söylemi ile Mücadele

22 Mart 2015 Cuma Pamukkale Üniversitesi

İçeriğin Devamı..

Le regard du professeur Yasemin Inceoğlu sur la détresse des Turques

Par Aujourd'hui la Turquie le 7 mai 2015

İçeriğin Devamı..