Sayfa 106-120 (of 142)
Sayfa:1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7 - 8 - 9 - 10Geri · İleri

MEDYADA NEFRET SÖYLEMİ

"Medyada Nefret İçeren İfadeler Artık Satır Aralarına Kaydı"

Devamı..

Tam Zamanlı Odalar

11 yıldır bu okuldayım. Üniversitede asli görevim muazzam müzik kültürlerini, öğretileri genç arkadaşlara tanıtmak, paylaşmak olduğu için oda haddinden fazla dolu oluyor

Devamı..

NEFRET SÖYLEMİ

Medyanın Görmediği, Yargının Mücadele Etmediği: Nefret Söylemi İnceoğlu, "nefret söylemiyle mücadele için toplum medya üzerindeki denetimini artırmalı"; Bilgiç, "Medyanın yazmadıkları da bir mesajdır"; Çolak, "Eşcinsellere saldırı aslında onların üyesi oldukların tüm toplum kesiminedir"; Karan, "Türkiye yükümlülüklerinin yerine getirmiyor" dedi.

Devamı..

Metnin Arkasında Yatanlar...

Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu ve Yrd. Doç. Dr. Nebahat Akgün Çomak`ın derlediği ve bu alanda çalışan akademisyenlerin makalelerinden oluşan "Metin Çözümlemeleri" Ayrıntı Yayınları`ndan çıktı.

Devamı..

Nefret suçlarıyla mücadele ve medya

Geçmişte yaşanan 6-7 Eylül 1955 olayları, yakın zamandaki Rahip Santoro ve Dink cinayetleri, Malatya katliamı, Seferihisar ve Kemalpaşa`daki linç girişimleri, Dink cinayeti nefret suçlarına çok çarpıcı örneklerden... Medya, Türkiye`nin acil olarak `nefret suçları yasası`na kavuşması gerektiğini gündemde tutmalı...

Devamı..

Dünya medyasının Filistin tavrı!

Gazze`deki dram tüm açıklığıyla ortadayken Batı basını ölü ve yaralı görüntülerini neden görmezden geliyor?

Devamı..

Model gibi akademisyenler

Öğrenciler arasında çok popülerler. Dersleri dolup taşıyor, taklit ediliyorlar, giyim tarzları, saçları, küpeleri, dövmeleri, şapkaları ve hatta kemerlerindeki tokalarıyla bile öğrencilerinin hayranlığını kazanıyorlar. Kolunda ve ayak bileğimde dövme var

Devamı..

Hint medyasının Mumbai sınavı

Gazetecilik mesleğinde ‘eleştiri’ ve ‘övgü’ ikiz kardeş gibidir. Şüphesiz savaş ve terör dönemlerinde gazetecilikte ‘eleştiri’ okları daha çoktur, yeter ki gazeteciler kamusal sorumluluklarını yerine getirirlerken, insani duyarlılıklarını da yitirmesinler

Devamı..

Seçmeli derse zorunlu medya

RTÜK`ün müfredata soktuğu "medya okuryazarlığı" dersi şüphe uyandırıyor.

Devamı..

İletişim hocasının DJ’lik sınavı

MÜGE ÇELEBİ 

Devamı..

Medya bağımsızlığını tartışmalıyız

İstanbul(İÜHA)- Gazeteciler ve akademisyenler, medya, siyaset ve iktidar ilişkileri ile gazeteci Emin Çölaşan’ın işten çıkarılması bağlamında medyanın bağımsızlığını masaya yatırdı. Demokrasilerde siyasi iktidarı denetleyen medyanın da sivil toplumca denetlenmesi gerektiği savunulan toplantıda, İLAD Başkanı Dr. Hıfzı Topuz, “Medya, devlet kanallarıyla kullanılıyor, gazeteciler kovuluyor.

Devamı..

Menderes döneminde basına çok ciddi soruşturmalar vardı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Doğan Grubu gazetelerinin türbanın bu dönemde ve anayasal değişiklikle serbest bırakılması karşısındaki tutumu nedeniyle sert açıklamalar yaptı. Birtakım iddiaları gündeme getirdi.

Devamı..

Talu: İfade Özgürlüğü Sadece 301 Meselesi Değil

GSÜ`de Özgentürk`ün basın tarihi belgeseli gösterildi. Söyleşiye katılan Talu "Bu ülkede ifade özgürlüğünden yoksun binlerce insan var" dedi.

Devamı..

Bağımsız Olarak Seçilenlerin Meclis"teki Uzun İnce Yolu

Yüzde 10 barajını boşa çıkarmayı başaran Kürt milletvekilleri ve sosyalistler Meclis`te. Peki sonra? Siyasetin en çok konuşulduğu bugünlerde, Meclis`teki gelişmeler yakından izleniyor.

Devamı..

Galatasaray Üniversitesi`nden 3. sayfa haberciliği konferansı

Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Medya Çalışmaları Araştırma ve Uygulama Merkezi (GSÜ_mediar) 3-4 Aralık 2007 tarihlerinde “Üçüncü Sayfa” başlıklı ulusal bir konferans düzenleyecek. Konferansla ilgili yapılan açıklama şöyle:

Devamı..