Güncel

‘Genç gazeteciler umutsuz, mutsuz ve korkak’


Türkiye’de basın sektöründeki sıkıntılar, hiç şüphesiz genç gazeteciler ile gazeteci adaylarını doğrudan etkiliyor. Peki iletişim fakültesi mezunu gençler okuldan sonra ne yapıyor? Akademisyenler medya sektöründeki sorunlar hakkında ne düşünüyor? Fakülte dersleri pratikte mezunlara nasıl yardımcı oluyor? Staj ve kadro konusunda yaşanan problemlerde gelinen nokta nedir? Bu soruları, muhataplarına sorarak yanıt almaya çalıştık.

Akademisyen Yasemin İnceoğlu: Paris’te yaşam biçimine saldırıldı


Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu, geçtiğimiz hafta akademisyenlerle bir araya gelmek üzere Paris’e gitti. İnceoğlu, toplantının ardından öğrenci kızı Deniz’le buluştu. Anne kız, kahvelerini içtiler, hasret giderdiler, Paris’in orta yerinde patlayacak bombalardan habersiz… Sonra sarılıp vedalaştılar.

Saldırılar özendiriliyor


Prof. İnceoğlu: Başta Ahmet Hakan’a olmak üzere basın özgürlüğüne yönelik saldırılarda iktidarın tutumu özendirici yönde oluyor Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan’a yönelik geçen günlerde gerçekleştirilen saldırının ardından basın özgürlüğü konusu gündemin en sıcak konularından bir tanesi haline geldi.

SanatART - Her Türlü Ayrımcılık ve Nefret Söylemi ile Mücadele


“Korku nasıl bulaşıcı bir şeyse, cesaret de aynı şekilde bulaşıcıdır”


Milliyet Pazar’ın “Sofrada Baş Başa” sayfalarının bu haftaki konukları; Prof. Dr. Yankı Yazgan ve Prof. Dr. Yasemin İnceoğlu. Gezi Parkı Direnişi mekan ve şekil değiştirerek devam ederken, gençlerin davranışlarıyla ilgili sayısız akademik çalışmaya imza atan psikiyatr Yazgan ve iletişim alanında akademisyen İnceoğlu, gençleri merkez alıp bu süreci değerlendirdi.